GRUDZIEŃ 2012

 

 

Carol Giron - La Habra / Kalifornia


Czy kiedykolwiek odczuwał Pan nieskończoność?

 

Niełatwo jest zdefiniować nieskończoność, ponieważ sama natura myśli polega na oddzieleniu tego, co postrzegamy w czasie liniowym. A przecież wiemy, że istnienie toczy się poza naszą koncepcją czasu, poza wszelkimi teoriami, a nawet poza umysłem. Zrozumienie nieskończoności może być osiągnięte jedynie intuicyjnie, poprzez proces, w którym nie nadajemy żadnego większego znaczenia przeszłości i przyszłości, proces, który pozwala nam zobaczyć, że istnienie jest niczym innym niż to, czego nie było nigdy wcześniej.

 


 

Fiodor Vygotsky - Moskwa / Rosja


Co podróżuje, gdy w czasie snu lub w innych okolicznościach, czujemy, że zostawiamy nasze ciała, aby pójść gdzie indziej?

 

Wszyscy mamy formę świadomości, która, mimo że znajduje się w organizmie, z którym się identyfikujemy, nie jest jego częścią. Jest to świadomy element, który może się oddzielić od ciała i obserwować bez potrzeby korzystania z naszych organów. Ta świadomość jest w stanie wznieść się ponad nasze ciało i wprowadzić nas w obszary, które są poza światem fizycznym.

 


 

Ernesto Jaramillo - Guayaquil / Ekwador


Czy Bóg wysłuchuje wszystkich modlitw i czy kiedyś odpowie na nie?

 

Załóżmy, że wystąpił taki przypadek, i Bóg spełni wszystkie nasze prośby; wszystkie te modlitwy wynikające z naszej bardzo ograniczonej wizji świata. Wyobraźmy sobie przez chwilę, że Bóg bierze pod uwagę wszystkie kaprysy każdego człowieka i je realizuje. Czy moglibyśmy mówić o potężnym Bogu? Będzie to raczej Bóg o bezprecedensowej słabości. Bóg, któremu nie można zaufać. Dużo prościej jest nadać Bogu ludzką postać, aniżeli poznać jego wielkość.

 


 

Daniyal Shokay - Astana / Kazachstan


Co to jest intuicyjne postrzeganie i w jakim celu doświadczamy tego?

 

Intuicyjne postrzeganie przychodzi do nas zanim nasz umysł nazwie lub zinterpretuje to, co widzimy i słyszymy. Mówimy tu o postrzeganiu poza normalnym i uwarunkowanym tokiem naszych myśli. Stan, w którym ego nie odzywa się, co umożliwia wewnętrzne połączenie z inteligencją poza naszą własną. Intuicyjne postrzeganie daje nam wgląd w nasz własny los. Główną cechą intuicyjnego postrzegania jest to, że przychodzi do nas bez konieczności dokonywania wysiłku lub ćwiczeń intelektualnych z naszej strony.