GRUDZIEŃ 2013

 

 

John Barnes - Milwaukee / Wisconsin

 

Filozofia niedualistyczna mówi, że cierpienie jest spowodowane przez nasze pragnienia. Ale jak możemy żyć bez pragnień?

 

Nie ma nic złego w samym uczuciu pragnienia. Powinniśmy się raczej zastanowić nad małością i ofiarami, jakich pragnienia od nas wymagają w celu ich zaspokojenia. Poświęcając się bardzo poważnie po to, aby pozbyć się wszystkiego, co ogranicza naszą duchową ewolucję, łączymy wszystkie nasze pragnienia, aby stanowiły tylko jedno - pragnienie zjednoczenia się z miłością - matką wszystkich pragnień. Bez względu na charakter pragnienia, każde jest wyrazem największego ze wszystkich pragnień: doświadczenia Miłości.

 


 

Noam Rosendaal - Jerozolima / Izrael

 

Z doświadczenia wiem, że ​​nasza intuicja pomaga nam przygotować się na to, co ma nastapic. Chciałbym wiedzieć jak mogę wyjaśnić to innym?

 

Gdy kierujemy się znakami przekazywanymi przez naszą intuicję, widzimy jak wchodzimy w inny wymiar. W tym wymiarze stajemy się bardziej świadomi uniwersalnego porządku, który rządzi wszystkimi sprawami. Tym samym łatwiej jest rozpoznać subtelności prawa przyczyny i skutku. To szersze spojrzenie pozwala nam w pewien sposób poruszać się w czasie i lepiej dostosować do nieoczekiwanych zmian, zanim się one pojawią.

 


 

Trofim Letov - Nowosybirsk / Rosja

 

Jaki Pan preferuje system polityczny? Jaki system, według Pana, może rzeczywiście zmienić bieg spraw w naszym świecie?

 

Świat nie może być zbawiony przez jakąkolwiek instytucję, która sama jest częścią tego świata. Tylko ci, którzy są w stanie dojrzeć coś więcej niż chaos i sprzeczności tego świata, mogą naprawdę pomóc zmienić nasz świat. Nie ma na to żadnej metody, natomiast istnieje forma energii, której ludzie do tej pory nie są w wystarczającym stopniu świadomi. Prawdziwa zmiana w tym świecie rozdartym przez istniejące konflikty zależy od naszej zdolności do znalezienia źródła tej energii i jej pielęgnacji. Ta niewyczerpana energia jest źródłem wszystkich energii. Gdy ludzie naprawdę zrozumieją korzyści płynące z tej energii, na świecie będzie więcej spokoju i harmonii. Będziemy wówczas świadkami największej ze wszystkich zmian - transformacji człowieka.