KWIECIEŃ 2014

 

 

Pedro Cazorla - Saragossa / Hiszpania


Jak pozbyć się nienawiści, którą możemy żywić do niektórych osób?

 

Jeśli chcemy żyć w zgodzie z innymi ludźmi, musimy najpierw uporządkować swój wewnętrzny świat i znaleźć spokój w samych siebie. Możemy to osiągnąć, gdy zdamy sobie sprawę, że nikt nie ponosi wyłącznej winy za jakieś zdarzenie. Społeczeństwo uczy nas, że owszem powinni być odpowiedzialni, winni ... ale prawda jest taka, że świat odtwarza się za każdym razem w niezależny sposób. Ten zwyczaj obwiniania się, któremu nas nauczono, nie pozwala nam zobaczyć prawdziwych przyczyn naszych problemów, ich źródeł, które tkwią w nas samych. Zamiast tego wolimy wydawać osądy i pozwalać naszemu ego na znajdowanie argumentów na ich potwierdzenie. Do nas zatem należy analizowanie naszych sądów poprzez badanie źródła, które je żywi.

 


 

Pascal Beaudry - Gatineau / Kanada


Co Pan sądzi o Karmie i Reinkarnacji?

 

Każda dusza przychodzi na świat jako ciało i umysł z wieloma powiązaniami i niespełnionymi pragnieniami. Identyfikowanie się każdego noworodka z jego nowym ciałem, nową kulturą, nowym środowiskiem i wszystkim, z czym identyfikuje się jego osobowość, to nowa seria powiązań i pragnień, które stara się zaspokoić. Jest to zestaw elementów, zwany Karmą, który jest podstawą programu naszego życia i który określa nasze intencje, pragnienia, wybory, a poprzez te wybory, lekcje, które niesie nam każde nowe życie.

 


 

Jeronimo de Valenzuela - Monterrey / Meksyk


Co zrobić, aby przestać słyszeć dziwne głosy lub mieć do czynienia z innymi niewytłumaczalnymi zjawiskami?

 

Dziwne zjawiska o nieprzyjemnym charakterze powstają z naszych lęków i powtarzają się tak długo, jak utrzymują się te obawy. Kiedy zdamy sobie sprawę, że te obawy są oparte na dziwnych zjawiskach, których jesteśmy świadkami, na poziomie naszej świadomości dokonuje się zmiana i objawy te ustępują w sposób naturalny. Równolegle do tego, pojawia się często inne pytanie: Czy te zjawiska rzeczywiście powstają? Ta dyskusja nie ma większego znaczenia, ponieważ wiemy, że każdy człowiek postrzega świat w niepowtarzalny sposób, tworząc tym samym swoją własną rzeczywistość. Liczy się to, by ewoluować do wyższej formy rzeczywistości. W jaki sposób? Uznając, że w każdej chwili naszego życia jesteśmy zarówno twórcą, obserwatorem i aktorem naszego świata. To zrozumienie eliminuje wszelkie formy separacji i pokazuje, że nic, ani nikt inny  niż my sami nie jest odpowiedzialny za występowanie zdarzeń, których doświadczamy.