LIPIEC 2014

 

 

Juliana Cardoso – Rio de Janeiro / Brazylia


Skąd możemy wiedzieć, czy nasz partner jest tym właściwym? I że nasz związek jest dobrą rzeczą?

 

Związek jest wydarzeniem tymczasowym, ponieważ, jak w każdym związku rządzi w nim dualizm. Wiemy, że żadna forma dualizmu nie jest wieczna, ale wiemy też, że wszystko, co zbliża nas do rzeczywistości ma sens. Nasz jedyny stały związek to ten, jaki mamy z samymi sobą. Zatem pytania, jakie powinniśmy sobie zadać to: Czy w związku z naszym obecnym partnerem możemy dowiedzieć się więcej o nas samych? Czy zbliżamy się bardziej do tego, kim naprawdę jesteśmy? Czy czujemy, że jednoczymy się z drugą osobą i przeżywamy prawdziwy związek? Szczera analiza dostarczy odpowiedzi na wszystkie te pytania.

 


 

Juris Bodnieks – Ryga / Łotwa


Jak możemy odnaleźć wieczne szczęście?

 

Wszystko czego doświadczamy jako istoty ludzkie wynika z naszych osobistych przekonań. Natomiast szczęście nie jest stanem wyłącznie osobistym. Nasze szczęście zawsze zależy od szczęścia innych. Innymi słowy, kiedy uda nam się wyjść z walki przeszłości z przyszłością, osiągamy chwilowy stan spokoju. Wtedy życie toczy się w prawdzie i miłości. Właśnie tak i wyłącznie w ten sposób łączymy się z naszą prawdziwą naturą.

 


 

Dikembe Muamba Kinszasa / Republika Konga


Co oznacza przemiana duchowa?

 

Przemiana duchowa jest procesem, który zachodzi, gdy przekraczamy granice naszego ciała i umysłu. Kiedy opłakujemy nasze urazy z przeszłości i lęki o przyszłość. Po transformacji nasze czyny stają się bardziej prawdziwe i coraz mniej wynikają ze strachu, pychy i egoizmu.