LUTY 2013

 

 

Ghazal Shahrestaani - Tabriz / Iran


Co według Pana jest największą z cnót?

 

Proponuję Wdzięczność. Wdzięczność jest pełnią serca, która odsuwa nas od naszych lęków i ograniczeń. Wdzięczność czyni nas bardziej świadomymi miłości, którą w sobie nosimy. Gdy jesteśmy w stanie realnie, szczerze i uczciwie ją ocenić, nasza uwaga kieruje się do chwili obecnej, tam gdzie mogą zdarzyć się cuda. Im głębsza jest nasza wdzięczność, tym bardziej postrzegamy na poziomie duszy i tym bardziej nasze życie przebiega w harmonii z wielką mocą twórczą wszechświata.

 


 

Sandro Karalis - Saloniki / Grecja


Co oznacza przebudzenie?

 

Przebudzenie to niewyczerpany stan energii umysłowej i duchowej. Określenie „przebudzenie" jest interpretowane, jako zaprzestanie jakiegokolwiek podziału wewnątrz naszej osoby. Możemy, zatem mówić o sposobie postrzegania, które jest pełne, kompletne i wolne od wszelkiego dualizmu. Gdy doświadczamy tej ostatecznej realizacji, dostrzegamy coraz mniejsze oddzielenie świata od Absolutu. Pozostaje tylko stan nieprzerwanej kreatywności, w którym jesteśmy głęboko świadomi, że wszechświat nieustannie wysyła nam znaki. Synchroniczne wydarzenia, które w końcu prowadzą nas do realizacji najważniejszego celu w naszym życiu.

 


 

Herman de Roos – Amersfoort / Holandia


Czy czas nie jest jedynie iluzją?

 

Czas nie istnieje. Planujemy jego wykorzystanie, realizujemy i jesteśmy jego więźniami. Czas żyje tylko poprzez identyfikację, którą tworzymy we własnym umyśle. Identyfikacja ta jest wytworem naszej pamięci, naszych nagromadzonych myśli, tego co postrzegamy jako przeszłość. Ta przeszłość określa nasze lęki i nadzieje, a tym samym naszą wizję przyszłości. Gdy nasza uwaga jest w pełni i intensywnie w teraźniejszości, odczuwamy rzeczywistość naszej duszy. Rzeczywistość, którą możemy poczuć jedynie naszym sercem, nigdy jej nie zrozumiemy.

 


 

Anthony Lenz - Los Angeles / Kalifornia


Jak rozpocząć naszą drogę duchową?

 

Chęć zmiany jest punktem wyjścia dla każdego duchowego spełnienia. To głębokie pragnienie rodzi nowe zamiary. A zamiary te niosą w sobie chęć zmiany, dążenia do niej i jej najwyższego postrzegania. Wszystko, na czym skupiamy naszą uwagę wzmacnia się w naszym życiu, a wszystko, czemu udzielamy niewiele lub żadnej uwagi rozpada się w naszej świadomości. Jeśli nasze zamiary skupiają się na materialnej stronie życia, to w tym kierunku będziemy się rozwijać. Jeżeli jednak czujemy głębokie pragnienie zbliżenia się do naszej duszy, przejdziemy od fragmentarycznego postrzegania rzeczy do większej świadomości Absolutu.