LUTY 2014

 

 

Ghita Alin - Berceni / Rumunia


Kiedy możemy spodziewać się spotkania naszego duchowego partnera? I co się właściwie dzieje po takim spotkaniu?

 

Życie to ciągłe poszukiwanie miłości i wszelkie szczere relacje powstają z tym właśnie zamiarem. Wspólnie z naszym partnerem tworzymy pewne warunki, w których odkrycie miłości może się dokonać w bardziej wyraźny sposób. Po pokonaniu barier i pełnym zrozumieniu wszystkiego, co nastąpiło w trakcie naszego związku, może pojawić się dla nas wielka szansa spotkania naszej bliźniaczej duszy. Spotkanie to wniesie radykalną zmianę do wszystkiego, co tworzy naszą indywidualność. Cała nasza osobowość przechodzi wtedy metamorfozę. Stajemy się świadkami głębokich zmian w naszych mentalnych przyzwyczajeniach, uczuciach, lękach, pragnieniach i zamiarach.

 


 

Lorane Gordon - Encino / Kalifornia

 

Co pozostaje z naszej osobowości po tym jak uwolnimy się od naszego ego?

 

Duchowość polega w istocie na poznaniu tego, co kształtuje i karmi nasze ego. Duchowa ewolucja wywołuje proces dekonstrukcji ego. Stajemy się zatem świadkami oddalania się naszych egoistycznych potrzeb, tym samym uwalniamy się, warstwa po warstwie, od tego, co uważamy za naszą osobowość. I ilekroć rozpoznajemy nową warstwę, uwalniamy się od wymagań, które nam ona narzuca. Co wtedy z nas pozostaje? Powiedziałbym, że w miejsce każdej znikającej warstwy naszego ego pojawia się trochę więcej miłości.

 


 

Salvatore Pinna - Deventer / Holandia

 

Jakie decyzje musimy podjąć, aby doznać olśnienia?

 

Olśnienie to cel, kierunek, w jakim podąża ludzkość. Życie jest tylko strumieniem, w którym każde zdarzenie prowadzi do olśnienia. Wydarzenia niezbędne do naszego olśnienia pojawiają się niezależnie od tego co robimy i jakich wyborów dokonujemy. Jedyna istotna decyzja, jaką możemy podjąć w tym procesie dotyczy zwrócenia uwagi na opór ze strony naszego uwarunkowanego umysłu i uwolnienia się od niego, aby tym samym umożliwić nam jasne i w pełni wolne działanie.