SIERPIEŃ 2013

 

 

Priscilla Andrew - Baltimore / Maryland


Czy wybieramy naszą drogę sami, a jeśli nasz los jest już wytyczony, jaka jest nasza prawdziwa wolność?

 

Wszyscy mamy wiele wyborów na drodze, której kontury są już wytyczone. To właśnie nazywamy naszym przeznaczeniem. Wolność wyboru pojawia się za każdym razem, gdy uświadamiamy sobie możliwość reagowania naszego ego. Nasze ego jest naszą automatyczną reakcją, tj. naszym ograniczeniem, które uniemożliwia nam dokonywanie wolnych wyborów. Wolny wybór to zdolność do zanikania naszego ego, co pozwala ujawnić wyższą inteligencję, boską świadomość w takim wymiarze fizycznym i wyjątkowej postaci, do jakich tylko my jesteśmy zdolni.

 


 

Emilio Ermilate - Bruksela / Belgia


W jaki sposób udaje się Panu pozostawać optymistą?

 

Myślę, że przede wszystkim jestem realistą, choć nie lubię żadnego koncepcyjnego opisu swojej osoby. Staram się pozostawać w zgodzie z rzeczywistością, co oszczędza mi wielu nieporozumień, rozczarowań i frustracji. Na przykład, przekonanie, że wszystko co w moim ciele jest nieśmiertelne pozwala mi nie bać się śmierci. Dzięki temu z przyjemnością staram się w pełni cieszyć każdą chwilą mojego życia. I poprzez to wspaniałe doświadczenie, z wielkim szacunkiem dla Boskości, staram się, aby każde nowe zdarzenie było przepełnione Miłością.

 


 

Dina Orlova - Samara / Rosja


Czy jesteśmy w stanie wybierać własne myśli?

 

Spróbujcie wydobyć jakąkolwiek myśl, którą uważacie za swoją, a zobaczycie, że pojawia się ona w wyniku reakcji mózgu na zewnętrzne zdarzenie. Nie mamy żadnej kontroli nad myślami, które przychodzą nam do głowy. Możemy je tylko usłyszeć, dostrzec i ewentualnie zinterpretować. Żadna myśl, podobnie jak żadna emocja nie jest nasza, one do nas przychodzą z zewnątrz.