STYCZEŃ 2010

 

 

Sylvie Boiseux – Laval / Kanada

 
Myślę, że najlepiej zacząć ten blog od pięknego komplementu, jaki dostałem od Sylvie Boisieux z Laval w Quebecu.

 
„Legenda o pewnym Wędrowcu” rozwija tematy z mojej własnej nauki i odradza złożoną duchowość za pomocą prostych słów i trafnie dobranych anegdot. Wyraźnie widać, że posiada pan prawdziwy dar przekonującego i zrozumiałego pokazywania świata i więzi, które go łączą w całość.

 


 

Naoki Taeda – Tokio / Japonia

 
Naoki Taeda z Tokio, japoński tłumacz mojej powieści, chciał dowiedzieć się, co skłania mnie do pisania i skąd się bierze moja inspiracja.

 
Zawsze fascynował mnie świat wyobraźni, z tego prostego powodu, że jest to świat, w którym możemy swobodnie realizować nasze myśli. Już w młodym wieku starałem się przedstawiać moje pomysły za pomocą różnych form artystycznych, jednak dopiero kilka lat temu literatura stała się moim ulubionym sposobem komunikacji. Jeśli chodzi o moją inspirację, jej źródłem są spotkania, które miały miejsce podczas moich podróży, moje rozmowy i lektury. Można powiedzieć, że postrzegam inspirację przede wszystkim, jako energię, która przychodzi do mnie z góry, formę inteligencji, która często wykracza poza mnie.