WRZESIEŃ 2014

 

 

Shabbir Rahija - Faisalabad / Pakistan


Na czym polega nasza podświadomość?

 

Nasza podświadomość składa się z osobistej i zbiorowej podświadomości. Osobista podświadomość zawiera całą wiedzę, która została zarejestrowana przez nasz mózg. Podświadomość zbiorowa zawiera wszystkie możliwości ludzkiej wyobraźni i odnosi się do wspólnej wiedzy, którą wszyscy posiadamy, sięgając najwcześniejszych form uniwersalnych myśli ludzkości.

 


 

Rosemary Shoneyin - Lagos / Nigeria


Jakie jest Pana najgłębsze pragnienie?

 

Moje najgłębsze pragnienie nie różni się od mojej najgłębszej wizji. Zauważam na całym świecie rozwój nowego sposobu myślenia i wynikający z tego nowy styl życia. Dla wielu oznacza to bardziej harmonijne i właściwe zachowanie i bez wątpienia doprowadzi do tego, że każdy człowiek zacznie postępować jak odpowiedzialny mieszkaniec tej małej planety o nazwie  Ziemia.

 


 

Vintsent Kolas - Mińsk / Białoruś


Dlaczego powinniśmy medytować? Czy medytacja jest korzystna dla wszystkich?

 

Poprzez medytację staramy się przeżywać rzeczywistość w nas samych. Jest to sposób, aby dowiedzieć się kim naprawdę jesteśmy i lepiej zrozumieć, co jest istotne w życiu. To pomaga nam zjednoczyć się z jedynym prawdziwym ruchem, bez pomocy naszej pamięci. Medytacja jest bezpośrednią konfrontacją z obecną chwilą. Jest to świetny sposób na obserwowanie siebie, naszych odczuć, myśli, powracających uczuć i naszego stylu życia.